Abrir o menú principal

Táboa de contidos

Galego

  •   Pronuncia: [ˈmen.tɪ] (AFI)

  Sufixo

-mente

  1. Usado para formar adverbios a partir de adxectivos.

Traducións

Castelán

  •   Pronuncia: [ˈmen̪.te] (AFI)

  Sufixo

-mente

  1. Usado para formar adverbios a partir de adxectivos.

Italiano

  •   Pronuncia: [ˈmen̪.te] (AFI)

  Sufixo

-mente

  1. Usado para formar adverbios a partir de adxectivos.

Portugués

  •   Pronuncia: [ˈmẽ.ʧɪ] ou [mẽⁿ.ʧɪ] (Brasil) (AFI)

  Sufixo

-mente

  1. Usado para formar adverbios a partir de adxectivos.